2008. január 31., csütörtök

Sörben sült csülök



Találtam a hentesnél 2 szép csülköt, egy elsőt és egy hátsót. Rábeszéltem magam, lemérettem, 3,2 kg volt mindenestől. Ennek az infónak később van jelentősége, ehhez kalkuláljuk a sütési időt ( 1 kg = 60-70 perc + 35-40 perc pirítás a végén ).
Megpucoltam őket, leperzseltem a szőröket, megkapargattam, majd egy sós-borsos masszázzsal tetéztem.
Kell még 3 szép vöröshagyma félfőre vágva, 3-4 duci fokhagyma szeletben, egy burgonya hámozva, cikkekre vágva, só-bors 1 tk pirosparika és 2 ek liszt, valamint 2,5-3 dl világos sör..


Beáztattam a római tálat, úgy egy órácskára, addig végeztem az előkészülettel. Sütéskor mindent rajta hagyok ( bőr, zsír ) a csülkön, így kevésbé szárad ki a husi, és majd tálaláskor kicsontozom, és leszedem a nem kívánatos részeket.

A tál aljába terítem a fele hagymákat, és az összes burgonyát, teszek bele egy szárított fűszer paprikát és egy chillit. Sózom-borsozom, itt lehet egy kis majorannát is belekeverni.


A lisztet összekeverem a só-bors-paprika trióval, és abban meghempergetem a csülköket.


Ráfektetem az ágyikóra, megszórom a maradék hagymával, és megöntöm a maláta lével.

Fedőt rá, és a sütővel együtt melegítem úgy 220 c-ra, és ott sütöm 3,5-4 órát. Letelet az idő, kiveszem és leveszem a tetőt, megbököm a csont mellet egy hegyes késsel, ha a kijövő lé nem véres akkor lassan jó ( maghőmérőnél, ha van, 80-85 c a csont mellett ). Visszateszem, még egy kicsit "szolizni/pirulni", ez a biztonság kedvéért legyen úgy 35-45 perc.


Hagyom a tálban kihűlni, a szaftja nagyon finom kis kenyérrekenős anyag lesz. Köretnek a kedvenc tepsisserepnyős-burgonyát ajánlom.

Ha kihült akkor csontozom, levágom a felesleges dolgokat, és már ehetjük is. Igazából az a kaja aminél érdemes kihasználni az edény méretét, én azért vettem ennyit, de nagyon fini hidegen is:-))

Itóka: adjuk meg a készítésnek a tiszteletet, márkás sörrel locsoljuk, és utána azt is tegyünk az asztalra. Jelen esetben az egyik kedvencemet: Amstel Lager Beer-t használtam és ittam hozzá.


2008. január 30., szerda

Burgonya hajó


A Morzsikákkal napok óta törpölünk az egyben sült fasírt készítésének titkairól. Előkerültek a helyi szokások, és egyéni (finom) izlések. Megfigyeltem, ha darált husiról beszélünk, akkor fasírozott vagy kolbász, és még bejön a paprika töltelék. Pedig egy nagyon jó, variálható alapanyag, korlátlan lehetőséggel. Valamelyik nap láttam hogy, JamieO is simán kihúzta a sütő kolbász töltelékét a bélből, megformázta kis gombócoknak, rottyantott mellé egy kis pari szószt, spagetti és bazsalikom, meg is van a "talján fílíng".

Van egy családi receptünk, amiben a köretttel sül a főétel. Nagyzolva ezt Burgonya hajónak hívjuk, de találó a "kolbászhússal töltött burgonya, belsejével készre sütve" név is.

Lényege hogy csinálok egy könnyű kolbász tölteléket, kivájom a krumplit egy karalábé vájóval, és ami kijön belőle, azzal ágyazok meg a hajóknak.

Kolbászhús: 8 dkg szalonnát kipírítok, arra rászelek jó apróra egy szép fej hagymát, és két gerezd fokhagymát. Megdinsztelem, és félre teszem hülni. 60 dkg darált sertés lapockát sózok, borsozok, és meghintem egy teáskanálnyi piros parikával, és belekverem a hagymás-szalonnát.

Keresek négy nagyobb, de egyforma sütni való krumplit, meghámozom, félbe vágom, kivájom a közepét, és az alján vágok egy kis lapos részt, hogy ne billegjen a hajó.



Kiolajozom a sütőtálat ( azért a biztonság kedvéért belemérem a krumplikat:-)) ), elterítem a kikapart belsőt, ráültetem a hajókat és megtöltöm a husival. Meglocsolom egy kis fokahgymás olajjal, sózom, borsozom. Öntök alá kb. 1,5-2 dl vizet, hogy legyen miben párolódni. Alufóliával letakarom, és a sütővel melegítem fel ( kőedény sütőtál, mindig ebben csinálom, fém tepsinél, kevesebb idő kell, és az mehet forró sütőbe ), sütöm kb. 1 órát úgy 210 c-on.

Leveszem a fóliát, megnézem az egyik krumpli darabot, hogy megsült-e, egy kicsit megmozgatom, majd pirítom még egy negyed órát. Itt lehet egy kicsit túrbózni, meghinteni egy kis reszelt sajttal, vagy egy kis kék sajtot kikeverni 2-3 ek tejföllel és azzal megkenni.


Ezzel a mennyiséggel 4-5 ember jóllakik, ideális egy kis beszélgetős-borozgatós estéhez. A darabkákba szúrjunk fogpiszkálót, és lehet adni hozzá egy kis dip-et ( mártogatós szószt ), de fincsi mezei ketchuppal is.

Itóka: Valami könnyű száraz fehér bort innék most hozzá ( de sajna még autózom, estére meg nem hiszem hogy marad:-)) ): Capel Hill: Oaked Chardonnay

2008. január 29., kedd

Bagett tervezet


A bagett tervezet, azért tervezet, mert olyannak akartam mint amilyennek kelesztés előtt megformáztam, de a szabvány bagett formától eltérő kis kenyérke lett. Ez a bagett tervezet.
Az alaptészta, egy jolly-joker tészta, mert ebből szoktam zsúrkenyeret, és kiflit is csinálni. nagy mennyiség, ezért előbb ki kell venni a gépből, mert kiköszön az előszobába:-))



Alap tészta:

1 ek olíva olaj, 5 dl tej, 3 tk cukor, 2 tk só, 10 dkg rétesliszt, 40 dkg BL55-ös sima liszt, 50 dkg BL80-as kenyér liszt, 18 gr szárított élesztő ( vagy 5 dkg sima élesztő, én egy kicsi és egy nagy zacskót szoktam rátenni. )

Tészta programon indítom, de a dagasztás után, kb. 1 ó 20 perc körül, tehát kb. 30 perc van még vissza, vagy nagyon jön az "nézőke/kémlelő lyuk" felé, akkor kiveszem az üstből, és megformázom.

Bagett: megformázom egy kb 5-6 cm -es hengerré, azt 8 részre vágom, egyenként kis gömbökké ( mint a zsemlénél ) formázom, és azokat sodrom formára. Bevágom a tetejét és gőzben kelesztem kb. 30 percet. Sütés: 12 percig max. hőfokon ( kb. 240 c ) aztán vissza veszem 210 c-ra és még kb. 16-18 perc.

Zsúrkenyér: a tésztát kétfelé veszem, és kis szögletes formában 30 percet kelesztem, nagyon jó szendvics alap. Sütés ugyanúgy mint a bagettnél, de itt kb 20-25 percig sütöm.


Kifli: kinyújtom a tésztát egy téglalap alakúra, és azt vágom fel egyenletes kis háromszögekre, ebből a mennyiségből kb. 20-24 db-ot hozok ki. Felsodrom, patkó alakra hajtom, kelesztés gőzben 20 perc, majd magas hőfokon sütöm kb. 15-18 percet.


Kicsit menőttek, lehet hogy sokáig kelesztettem, elfelejtettem indítani az órát, de azért jól sikerült. Vacsira terveztem, van egy kis házi májas krém, azzal fogjuk enni :-)).

2008. január 28., hétfő

Elkéstem? VKF! XII. Kék sajtos makréla tekercs


Mindig szerettem volna valami kéksajtos-halas dolgot készíteni. Útban hazafelé, összeállt a fejemben, hogy is legyen. Remélem még nem késtem el, bár Gabojsza még lóg az édességgel, addig remélem becsúszom. Szerettem vona az egyensúlyt megtalálni, hiszen a kéksajt eléggé karakteres, ezért csak óvatosan adagoltam.

Szóval a hal, volt a fagyasztóban még három darab egész makréla, azt éjjel kiengedtem, és kifiléztem. A makrélát leválasztottam a törzsről, majd egy kis csipesszel kiszedegettem a hal közepén lévő szálkákat. Természetesen készíthető bármilyen halfiléből, de a makrélának van egy kicsit erős jellegzetes íze, ezért is választottam ( meg ez volt otthol ).


Hozzávalók: 6 db halfilé, besózva, borsozva. 4 szelet bacon, 5 dkg kéksajt, 1 tubus natur krémsajt, 1/2 kaliforniai paprika, 1 tk kapor,

A kéksajtot összetöröm villával, belekeverem a krémsajtot, és a fűszereket. A paprikát vékony csíkokra vágom.


Dupla réteg folpackot terítek egy vágólapra, 3 filét egymás mellé teszek, az elejére 2 bacon terítek keresztben, erre a krém felét, majd a paprika csíkokat. Óvatosan feltekerem, és mint a szaloncukornál, a két végét alaposan megtekerem. A másik felével ugyanígy.

Pároló betétes edényben forró víz felett kb. 30 percet párolom.


Köretnek egy szelet pirított rozskenyeret adok. A hő hatására megolvad a kéksajt, az kifolyik és egy isteni mártásban úszik a finom párolt halacska. Jó étvágyat hozzá.

2008. január 24., csütörtök

TonCsi Update by Pannicica:-))



Íme szerző társam Pannicica/Viki ( részt vett már a karácsonyi almás-narancsos lekvár készítésében is, sőt Ő találta és adta át az eredeti a receptet, köszike )

Szerkesztve a levélke, amit mellékelt, bocsi de a személyes részét kivettem:




"Tegnap este, ahogy mondtam is, TonCsi sült minálunk :))) Fagyasztott tésztát kaptam, ami három részre volt osztva, így egészen kicsiny, fornettis falatkákat gyártottam belőle.

Míg sült, az uram 5 percenként kérdezte, mikor lesz már kész, és alig várta, hogy hűljön picit :)) Aztán hozzáláttunk, fantasztikusan finom! Magunk közé tettük a tele tálat, és nem bírtuk volna abbahagyni… Csak úgy csúszott lefele, hozzá hűvös fehérbor, hmmmmm. Szakvélemény: ha jönnek vendégek, ilyet kell süssek, de kétszer ennyit!

Finomat alkottunk :)))"



max kommentje: érdem teljesen a Tiéd, én csak max-osítottam, gratulálok, remélem sokat emlegetik készítés közben. Köszönöm hogy szerepelhettem vele a VKF! XII-n.
Photo: by Pannicica/2008

Fűszeres-almával töltött csirke

Hová is tettem a kipirított szalonnát a kukó levesből? Hát ebbe a csirkébe. Régóta szerettem volna egy olyan almával töltött csirkét csinálni, hogy a benne megpárolodott almát köretkén meg lehessen enni. Megcsináltam. Ime:




Annyit bővítettem a dolgokon hogy tettem hozzá még 4 db felső combot, amit alulra raktam, és így pároltam meg, és azt másnap felhasználtam egy almás-csirkés-ananászos salihoz ( recept itt! )
Készíthető bármilyen kacsasütőben, vagy római tálban, de azt ne felejtsük legalább 1 órára beáztatni. ( most már felkellett hoznom a pincéből, ez egy belül mázas, herendi majolika sütőtál )

Hozzávalók: egy egész csirke, a plussz 4 db comb, 2 ek pirított szalonna, 2 vöröshagyma, 1 lilahagyma, 1 fej fokhagyma, 3 db közepes alma, szárított fűszerek: petrezselyem, majoranna, bors, 2 dl világos sör, vaj, só,



A hagymákat és az almát megpucolom, és egyforma kockákra vágva egy keverő tálba teszem. A csirkét alaposan leöblítem, és a belsejét sózom, borsozom. A szalonnát, a fokhagymát, amit durvára vágtam, és a fűszerekből 1-1 ek mennyiséget összekeverem. A csirke belsejét teljesen megtöltöm, kb. az egész mennyiség fele fér bele, és a végét hústűvel összetűzöm.



Az edényt kivajazom, belerakom a maradék almás-hagymás keverék 3/4 részét, erre ráteszem a csirkecombot ( ha ez nincs, akkor jöhet a pipi ), szórok rá egy kis keveréket, és ráfektetem a csirkét, amit előtte kívülről is sóztam-borsoztam.


A tetejére rászórom a maradék keveréket, és kb. 5 dkg vajat elmorzsolok. Megöntözöm a szakács torkát és a csirkét a sörrel, az utóbbira úgy kb. 2 dl mehet. Tetejét ráteszem, ha az nincs akkor alufóliát, és mehet a sütőbe. A tálat a sütővel együtt melegítem 200 c-ra, és sütöm kb. 2 órát.


Ha letelt az idő, kiveszem a tálat, és leveszem a tetejét. Meglocsolom a levével, és vissza teszem még tető nélkül pirulni kb 35-40 percre. Kell neki ennyi idő, mert a belsején át kell jönnie a hőnek. Ha nem vagyunk biztosak a hús állapotában, akkor egy éles késsel vágjunk be a felső com forgójánál, óvatosan nyissuk szét, és ha már ott nem véres, akkor átsült.



Hagyjuk egy kicsit hűlni, majd óvatosan tegyük át egy tálra, azon bontsuk szét. Az alján lévő szaftot szűrük le, ha nem csinálunk belőle most mártást, akkor hűtsük le és tegyük el a fagyasztóba, jó lesz az késöbb, akár kocka helyett is jó!!:-)) ( én ezt tettem ). Tálaláskor tegyünk az almából is, és az alján a szaftban megfőtt zöldségből is. Köretnek krumpli pürét ajánlom, italnak pedig világos sört.

2008. január 22., kedd

Sonkás kocka, csülökből


Ezt az ételt Anyukám szokta csinálni, húsvét után, mikor már nem tudta hova tenni a füstölt sonkát. Úgy gondoltam, hogy elkészíthető ez hétköznap is. Végül is az ihletadó egy gyönyörű füstölt csülök volt a hentesnél. Szemeztünk egymással, aztán kontaktusba kerültünk, beleült a kosaramba. Hazamentünk, közben elmagyaráztam neki hogy most termálfürdőbe viszem.

Megkapargattam, átmostam, és feltettem főni. Főtt úgy 2,5-3 órát szépen gyöngyözve, majd hagytam kihűlni a levében. Betettem a kamrába éjszakára pihenni, de még a levében. Másnap leszűrtem, a levét félretettem tejfölös poharakba, és lefagyasztottam. ( ez volt a sonkalé a kukó levesbe is, ezek az aranytartalékok, nem ám leveskockák:-)) ) Szét szedtem, majd nemes egyszerűséggel kiszedtem azt amit nem kívántam hasznosítani. Csökkentettem a bőrke mennyiségét, és minden zsíros darabot kidobtam.



Feltettem a tészta főző vizet, és addig míg felforrt, addig ledaráltam a főtt husit. Elővettem egy nagy fazekat, és kifőztem egy adag "kérekmég" típusú fodros nagykockát.


Azt lecsöpögtettem, és több részletben összekevertem a sonkával. Közben az energia ment alatta, így egy kicsit át is píritottam.

Jó adag tejföllel nyakon öntve tálaltam.


Készíthető úgy is hogy az összekevert tésztát hőálló edénybe teszem és egyben a sütőben még tejföllel megöntözve összesütöm.

2008. január 20., vasárnap

Kukorica krémleves max-osan


Ismét egy olyan ételt, ami megmozgatta a blogos kollégákat, így engem is. Találtam Lilahangya -nál is, és kicsiVú -nál is. Kutatás közben találtam még vagy 5 féle változatot ( még a híres/hírhedt tvpaprika szakácsait is megihlette. ). Összevetve a verziókat, kirajzolódott az alap: sok szalonna, kukorica, tejszín.
Hát ezt nekem is ki kell próbálnom. Körülnéztem a hűtőben, mivel a Librások ma is dolgoznak ( éljen az áfa.-)) ), így az enyém a konyha, és az aprónép meg azt eszi amit elé teszek. Hát akkor hajrá.




Kukorica krémleves by max:

3 db ( 285 gr-os ) kukorica konzerv, 15 dkg kenyérszalonna, 2 fej vöröshagyma, 3-4 gerezd fokhagyma, 1/2 tk szárított bazsalikom, 1-1 szárított chilli és fűszer paprika, 3 dl sonkalé ( húslé is jó, de ez a füstös íze miatt ez lett nálam nyerő. A múltkor főzetem egy csülköt, és annak a levét lefagyasztotam.) és 3 dl főző tejszín, egy kis só, bors.


A szalonnát kisütöttem, és kiszedtem, félre tettem, ( ez majd egy másik történet lesz késöbb ), ebben a zsiradékban kiolvasztottam a sonkalé tetején levő kis zsírt is. A hagymát durvára vágtam, és megdinszteltem a zsírban. a kukoricát lecsepegtettem, és a hagymával tovább pirítottam. Sóztam és borsoztam, ( érzéssel, mert a szalonna is és a sonkalé is sós ) bele a paprikák, és a bazsalikom. Felöntöttem a sonkalével és még kb. 1 l vízzel, és kis energián főztem addig míg a hagyma puha nem lett. Úgy gondoltam hogy a kukó már eleve olyan félpuha, ezért a hagyma lett a mérce. Amikor a hagyma puha lett, beleöntöttem a tejszínt és azzal is összeforraltam.

Merülő mixerrel emulgáltam, majd egy viszonylag nagy lyukméretű szűrőn átpasszíroztam.


Feltét: 2 szelet gépsonka csíkokra vágva, 1 szelet kenyér kockázva, egy darabka kaliforniai paprika gyufára vágva ( ez még az a paprika amit a toncsihoz vettem, tettem a zöldséges husiba is, meg betemiat levesbe is és a pesocsi-ba is, azt hiszem ez igazán kiadós volt ).



Egy teáskanálnyi fokhagymás olívaolajon megpírítom a sonkát, ha már kezd pirulni, rá teszem a kenyeret, azt is pirulásig forgatva sütöm, majd a végén rádobom a paprikát és lezárom az energiát.


Huh nagyon finom lett. Annyira jól néz ki:-))



A Soma véleménye: érdekes de finom:-)), ez pedig nagy szó, már szinte dícséret.

2008. január 19., szombat

Tavaszváró zöldséges 2x

Várjuk a tavaszt. Tudom hogy még egy darabka hátra van a télből, de már elért a zöldehetnék állapot. Szerencse hogy már szinte mindenféle zöldség megkapható itthol, bár elég eltérő minőségben, de legalább van.
Az alábbi recept erőssége, hogy a sok zöldségből még kijön egy leves is.
Felsorolom a hozzávalókat, és majd jelzem honnan válik ketté a dolog.

Az első, a Tavaszi húsos egybensült:




1. : kb. 70 dkg sertés comb vagy lapocka, felkockázva, egy kis olaj-vaj keveréken lepirítva, befűszerezve egy kis borssal, rozmaringgal, és tárkonnyal. Pici só és megpároljuk fedő alatt félpuhára, amíg megpucoljuk a zöldségeket.


2.: egy közepes padlizsánt ujjnyi karikákra vágok, lesózom és egy tálcára, papírtörlőre rakom.

3.: a zöldségeket, egyforma kb. 2x2 cm-es kockára, egy nagy tálba aprítom: 1/3 fej fehér káposzta ( el is hagyható, de ha megveszed a fejet, és megvágod, tedd el a kamrába, és készíts utána belőle egy jó kis káposztás zvekedlit ), 2 db ún. saláta cukkini meghámozva, 1/2 fej karalábé, 1 tv paprika, 3 sárgarépa, 2 fehér répa, 1/2 kaliforniai paprika, és a lecsepegtett, kinyomkodott padlizsán. Kell még bele 3 fej vöröshagyma és 4 gerezd fokhagyma apróra vágva.
Jól összekeverjük, megszórjuk sóval, színes borssal, és 2 ek szárított petrezselyemmel.

4.: 2 közepes paradicsom szívét kivágom, és félkarikára vágva félre teszem.

Eredetileg egy beáztatott cserép tálban kellene megsütni, de lusta voltam lemenni a pincébe a tálért, ezért a mázas kacsasütőt vettem elő.

5.: az aljába elterítek egy réteg zöldséget, erre rá jöhet egy szürő kanállal átmerve a párolt husi.



6.: a husira jöhet a paradicsom egyenletesen elterítve.


7.: beterítem zöldséggel jó púposan ( azért a tető alatt férjen el ), ráöntöm a hús levét, és beteszem a sütőbe. A maradék zöldség, ami kb az 1/3-da, mehet a leveshez.

Fontos: ilyenkor a sütőt mindig az edénnyel melegítsük fel.

Begyújtjuk a sütőt 220 c-ra, és lefedve sütjük kb. 35-40 percet.

Ha letelt az idő, óvatosan kivesszük a tálat, levesszük a tetőt, átkeverjük, és tető nélkül vissza tesszük még kb. 30 percre




Tálalás előtt is keverjük át, így biztosan mindenkinek jut mindenféle finom falat.

Tavaszi vegyes zöldség leves, avagy a "betemiat leves" ( ez nem egy gyógyszer, hanem a BEle TEszek MIndent Amit Találok )






Olaj-vaj keverékét melegítem, erre ráöntöm a maradék zöldségeket, esetleg ha még van más zöldség, azt is, és megpárolom. Megszórom sóval ( vigyázat már a zöldségre is tettem! ), borsozom, és piros paprikával meghintem, majd, felöntöm húslével ( lehet kockából is :-)), vagy ha valakinek van a mélyhűtőben, azzal, nekem volt :-))) ), és felforralom. Lassú tűzön addig főzöm mig a répák megpuhulnak.

Mind a két étel szinte sugározza a napsütést, a jókedvet, és a frissességet.

Ha már csiga, akkor aztán csiga!



Amikor megterveztem/átvariáltam a TONCSIT, akkor már tudtam hogy a Soma nem igazán rajong az általa kreált "vizidögök" kategóriába tartozó élőlényekért/ételekért. Tehát kell csinálni egy másik vonalat is, ami pizza-hotdog-hamburger-ketchup-sonka kategóriás. Megszületetett a FETCSI újabb változata a PESOCSI ( a PEstós-SOnkás-CSIga ). Ajánlom minden olyan szülőnek, ahol a gyermeknek távolságtartó viselkedése van az általunk favorizált dolgokért ( pl.: pesto, olajbogyó... ). Bár a Soma észrevette hogy a piros pestoban van olíva bogyó darabka, de becsukott szemmel, egy jelentőségteljes nagy nyeléssel eltüntette, majd addig forgatta a tányért, hogy lássa melyikből nem lóg ki a "borzalmaszöldbogyó amitnemhiszemhogy normálisembermegeszicsakti"


PEstós-SOnkás-CSIga a Soma kedvére:



50 dkg fagyasztott leveles tészta kiengedve, 1/2 üveg piros pesto ( spar sajátmárkás terméke, bocsi de annyi nem fogy hogy érdemes lenne vele a fél konyhát összekenni, másrészt meg szerintem egy jó minőségű termék ), kb. 10 szelet szendvics sonka, 1 mozzarella golyó lecsepegtetve, szép vékonyra tépve/vágva, 1/3 kaliforniai paprika gyufa vastagságúra vágva, só, bors, a TONCSI-ból maradt tojás a kenéshez.




Kinyújtom a tésztát, megkenem a pestóval, beborítom a sonkával, elegánsan szétszórom a paprikát és a mozzarellát. Sózom, borsozom.




Feltekerem, formára szabom, tojással megkenem, előmelegített sütőben 220 c-on 30-35 perc alatt megsütöm.



Itókák: mivel ez a fiatalságé, ezért egy csésze frissen főzött earl grey tea, vagy egy pohár narancslé ( legalább ott is megy a vitamin:-)) ).


2008. január 18., péntek

VKF! XII.-Toncsi azaz a TONhalas CSIga




Meghirdettem a Morzsikák között a VKF! XII.-n való közös részvételt.
Jöttek is az ötletek, de sajna nagy részük a friss tengeri kincs ellátási problémák miatt kiesett. Ami az elejétől bent volt a dobogósok között az Pannicica tonhalas csigája.
Bár az eredetit egy kicsit átdolgoztam, az érdem Panniciáé. Amikor olvastam az ötletét és fejben összefőztem, azonnal tudtam, ezt meg kell csinálnom, de azt őszintén sajnálom hogy nem tudom megkínálni belőle a kitalálóját.


Ideális előétel/bulikaja, viszonylag gyorsan elkészíthető, kártyázáshoz ideális ( jól lehet rá inni .-)) )

Toncsi/Tonhalas csiga ( ami akár lehetne hasé is ):

Tészta: 50 dkg fagyasztott leveles tészta, előző napon a hütőbe téve, ahol szépen kienged.



Krém: 1 db 185 gr-os olíva olajban eltett tonhalfilé, 1 db tejszínes tömlős sajt, 2 ek tejföl, 1 tk szárított kapor, 1 tk petrezselyem zöldje, só, őrölt bors.

Alaposan kikeverve, a hűtőben érlelve kb. 1 órát.

Feltét: egy harmadnyi kígyó uborka nagyon vékonyra szelve ( én a burgonya hámozóval csináltam.), 1 kis kaliforniai paprika fele vékonyra vágva, 1 tojás sárgája a kenéshez.


Kinyújtom a tésztát kb 1/2 cm-esre, és megkenem a krémmel.


Szépen elrendezem az uborkát és a paprikát, figyelve arra hogy mindenhova egyenletesen jusson.


Óvatosan felkeverjük és formára vágjuk.

Tojássárgájával megkenjük, és előmelegített sütőben 220 c-on, kb 30-35 perc alatt ropogós pirosra sütjük.

Hát Pannicica köszönjük, nagyon finom lett. Remélem megcsinálod és megírod hogy milyen lett.

Italajánlat/itókák: rajnai rizling vagy egy jó kis badacsonyi olaszrizling.

LinkWithin

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin