2008. november 26., szerda

Klikk újra, légyszi:-)

!!!!!

Technikai probléma miatt a desszert.eu-n a szavazás újra indult. Kérném hogy aki eddig szavazott, az legyen szives tegye meg újra köszönöm.

Emlékeztetőnek: a Paella az enyém, a Mézes-gyömbéres koszorút pedig Garffyka készítette.

Szavazni a desszert.eu-n itt lehet.


Köszönjük!


!!!!!

2008. november 25., kedd

Kacatok, avagy új szerzemények a konyhában (update)

Közeledvén karácsony, meg a nemrégen megtartott szülinapom adott lehetőséget arra hogy, bővüljön a kiegészítők köre.




Annak idején a Kotányi almásrétes fűszerkeveréket használtam, de valamiért kivették a szortimentből, pedig nagyon jó kis összeállítás volt. De most a PennyMarket-nél akadtam rá erre a két finomságra. Remélem megtalálom a hiányzó ízhatást, mert abban az volt a jó, hogy benne volt minden amit szeretett az alma (és mi).

(Update)Mi van benne?

almás, 50 gr!: cukor, őrölt fahéj, szárított reszelt citromhéj, só, kristályvannillin, őrölt kardamom mag

mézes, 14 gr: őrölt: fahéj, szerecsendió, szegfűszeg, koriander mag, ánizs, édeskömény, kardamom mag, szegfűbors, gyömbér.




21 cm-es penge hossz, kézre álló kidolgozás, 5*-os minősítés, német minőség.



Ez a gyönyőrűség pedig a Spar pontgyüjtő akciójának gyöngyszeme. Igaz drága volt, nem a 4 e huf-os vételára, hanem a hozzá szükséges 80 pont begyüjtése. Ezer forintonként adnak egyet, de szerencsére az ismerősök és rokonok besegítettek a gyüjtésbe, és sikerült megvenni. Van pár késünk, de ez valami csoda. Istenem milyen lehet egy Global???? Na mindegy maradunk a valóságnál, és gyüjtögetést kezdtünk a Santoku verziójáért (szintén 80 pont és 4 e huf, az akció 2009.03.01.-ig tart addig biztos meglesz az is)

Update: nem értem a számolási módot, két féle verzió van,

1.: 80 pont, tehát 80.000 huf-ért kell vásárolni, és akkor 4.000 huf

2.: 25 pont, tehát 25.000 huf vásárlás pontja és 7.000 huf a kés. 

Most mi van? Ez aztán az inspiráció, vásárolj 55.000 huf-ért plusszba, és nyersz 3.000 huf-ot:-)!!!!




Ezt a szépséget pedig a Sogoroméktól kaptam a szülinapomra. Bár nem olyan kitűnő mint a kedves Kollégám által dicsőített csúscreszelő,de azért ez sem kutya.




Fackelmann minőség, savval maratott fogak. Kipróbáltam már narancs és citromhéjon, fokhagymán és parmezánon is. Tapasztalat annyi hogy létezik egy szélesebb változat is, az még jobb, legközelebb ez lesz a célpont. Lelőhelye szintén Ispar, de valami mókás ötlettől vezérelve a zöldség osztály sarkában bújkál a polcon.

2008. november 24., hétfő

Zsemle öregtésztával

Taddamm, taddaaam:  Hölgyeim és Uraim a Zsemle!

Megérdemli a kiemelést, mert régóta sütök már péksüteményket, de ennyire finom még csak most sikeredett. Hála az öregtésztás kovásznak. Amióta felfedeztem, azóta csak ezzel sütök kelt tésztákat.

Pár szó az általam használt segédanyagokról. Beszélgettem a kommentekben, hogy és miért is rakok ennyi mindent a kelttésztába.

Először is nem vagyok meggyőződve arról hogy a mostani lisztek sikér és egyéb tartalma megközelítí a régi liszteket. Köszönő viszonyban sincsenek.

Teszek bele tejport, az élesztő szereti a tejcukrot, és emeli a tészta zsír tartalmát úgy hogy nincs folyadék, és nem lesz puha a tészta. 
Teszek bele vajat és olajat, és rétes lisztet is. Nem tudom miért, de nagyon finom dolgok készülnek belőle. 
Nem, nem próbáltam még ezek nélkül, de a szívem szakadna meg ha ki kellene dobni, vagy nem sikerülne.

Viszont nem teszek bele aszkorbnisavat(c vitamin), nem teszek bele sütőport, és más térfogatnövelőt sem.

Nem baj, így jó. És finom:-)


Zsemle (12 db 10 dkg-os):

2 dkg olaj

2 dkg vaj

2 dkg só

2 dkg cukor

375 ml víz

16 g friss élesztő

20 dkg öregtészta

10 dkg rétesliszt

2 ek zsíros tejpor (kb 3 dkg)

56 dkg sima liszt (BL55)

Érkezési sorrendben a kenyérsütő üstjébe pakolom, és tészta programon indítom. Ha kész, átdagasztom kézzel, majd leveszek belőle 20 dkg-ot, ez megy a hűtőbe öregtésztának.
 


A maradék tésztát 12 felé veszem, ha ezzel a recepttel készül, akkor 10 dkg-os daraboknak kell kijönnie. A markomban megformázom, gombócolom és bevágom a tetejét X alakban. Langyos helyen kelesztem kb. 40-50 percet, majd 180 c-on szép pirosra sütöm, ez 18-20 perc alatt sikerül.

2008. november 23., vasárnap

Cukrozott szárított citrushéj

A sablés au citron-hoz használt cukrozott, szárított citrushéj készítését Giorgio Locatelli-től lestem el.
Gyorsan elkészíthető, ám nagy hátránya hogy nem lehet hónapokig őrizgetni. De talán ez nem okoz nagy gondot így karácsony környékén. 

Apróra zúzva bármilyen sütibe, kalácsba, stollenbe tehetjük, de ajándéknak sem utolsó.



Alaposan megtisztított gyümölcsök hámozott héját apróra vágom. Lehet szálra, de lehet kis kockákra, rombuszokra is, személy szerint én a rusztikusan összeszabdalt darabokat favorizálom. Kiterítem és főzők egy cukor szirupot. Egy egység vizet és egy egység cukrot összefőzök kis lángon, kevergetve. Ha felforrt, takarékra teszem hogy csak gyögyözzön. Így főzöm kb. 5 percet, majd bele teszem a citrus héját. Ismét felforralom, és főzöm pár percig. Lezárom és hagyom benne 15-20 percet. Leszűröm, és hagyom jól lecsepegni.




Kiterítem egy papírtörlőre, és leitatom a nedvességet. Egy lapos tálba finomított kristálycukrot terítek (ha nincs otthol ilyen, ezért külön ne vegyünk, az is jó ha mozsárban egy kicsit megzúzzuk a sima cukrot). Erre ráöntöm a citrus héjat, és jól összekeverem a cukorral. Két-három napig hagyom hűvös helyen szikkadni, amikor arra járok, akkor keverek rajta.



Amikor megszáradt, akkor leszitálom róla cukrot, és elteszem egy jól záródó üvegbe. Használhatom így is, de mozsárban megzúzva egy kis cukorral, bármiben lehet ízesítőnek alkalmazni. 
A cukor, amin szárítottam, esetleg nagyon összeragadt, tegyük félre a cukor sziruppal együtt, újra fel lehet használni, de alkalmasak ízesítésre is.

Sablés au citron

Napok óta keresek kekszet. Kekszet ennék, de készítenék is. Inspirációként annyit hogy van egy adag házi készítésű cukrozott narancs és citrom héjam. Ennek mindenképpen szerepelnie kell benne. Tehát a cél valami karácsonyi iheletésű keksz. Halványan derengett egy post, ahol Pierre Hermé  sablé viennois-ét méltatták mindenféle verzióban. Megtaláltam és sikerült átdolgoznom.



Alap tészta (kb 50 drabhoz):

3 db M-es tojás fehérjéje

30 dkg liszt

25 dkg vaj

15 dkg porcukor(a szárított citromhéjhoz használt cukrot zúztam meg mozsárban)

1 csipet só

Ízesítés:

5-6 dkg szárított citrushéj apróra zúzva a mozsárban

2 ml citrom kivonat/aroma


Késes aprítóban gyors fordulatszámon a vajat a tojásfehérjével és a porcukorral kihabosítom, bele a citrus törmelék és a kivonat. Pár pillanat alatt átkeverem majd bele adagolom a szitált lisztet. Krémes masszává keverem, és dupla folpackra terítem. Megformázom a rudat, szorosra tekerem a fóliát, és egy éjszakára a hűtőbe teszem.


A sütőt előmelegítem 180 c-ra. Kiveszem a rudat a hűtőből, vágok belőle egy akkora darabot amit felvágok sütni, a többit vissza a hidegre. Felvágom egy centi széles korongokra, sütőpapírra teszem, és szép pirosra sütöm (ez kb 14-16 perc).


Rácson hagyom kihűlni. És hogy milyen volt a fogadtatás? mikor csinálod a következőt???

Köszönet KicsiVú-nak, Ízbolygó-nak, Pierre Hermének és a többieknek (lásd KicsiVú postját)

2008. november 21., péntek

Csak egy kattintás


Lezárult és elkezdődött.

Lezárult a desszert.eu receptversenyére a nevezés, és elkezdődött a szavazás.

Komoly nyereményekért folyik a küzdelem. Nagyon sok finomságot neveztek a versenyzők, köztevan  az én Paellám is, és Garffyka barátom Mézes-gyömbéres koszorúja is.





Egy kattintásra és egy kis figyelemre mindig van idő ebben a rohanó világban. 
Kérjük szavazzatok, köszönjük.



Szavazni a desszert.eu oldalán itt lehet. 
Regisztrálni kell a szavazáshoz, és egy regisztrálttól csak egy szavazatot fogad el!

Köszönjük:-)

2008. november 20., csütörtök

Enchillada 2. a tortilla készítése és a befejezés

Így néz ki egybesütve az enchillada. Nem tudtam még megkezdeni, mert ha most vágom meg akkor biztosan szétdől.

De folytatnám a készítését, a tortilla receptjével. 
Tortillát lehet venni is készen, de szerintem horror ára van, még nem számoltam ki, de az alapanyagok mennyisége is nevetséges. 
Ha a megsült tortillát felvágjuk háromszögekre, és forró olajban kisütjük, akkor ott az isteni tortilla chips. Ha a darabolás után sütőlemezre tesszük, és megszórjuk egy kis reszelt sajttal, így kisütjük a forró sütőben akkor kész a natchos (nácsosz).



Tészta, 8 db kb. 25 cm-es tortillához:

10 dkg kukorica liszt

20 dkg rétes liszt (jó a sima is)

1 ek olíva olaj

1 ek étolaj

kb. 3 dl hideg víz

az enchillada tetejére szórásnak kb. 12 dkg félkemény sajt reszelve
 


A liszteket az olajjal kikeverem, és annyi vizet adok hozzá, hogy egy jól gyúrható tésztát kapjak. Félre teszem pihenni legalább 1/2-1 órára.



Lisztezett gyúrótáblán henger alakúra sodrom, és nyolc darabra osztom, és golyónak formázom kézzel.



Darabonként kinyújtom, de közben sokszor lisztezem, mert hamar ragad. Egyszerre csak egyet rakjunk félre mert összeragadnak.



Teflon serpenyőben, kis energián mindkét oldalát megsütöm. Fontos hogy amikor új darabot teszek a serpenyőbe, elötte a lehullott lisztet kitörlöm egy papírtörlővel. Ha elcsípjük a ritmust akkor csinálhatjuk úgy, hogy egy sül, egy pihen, egyet meg nyújtunk.



A töltelékkel betöltöm, majd jó szorosan összetekerem.



Kiolajozott sütőtálba fektetem szorosan egymás mellé.



Ha kész az alsó sor, arra terítek ragut, és jöhet a második sor.



A maradék ragut elterítem a tetején, egy kis olívaolajjal meglocsolom, és beterítem reszelt sajttal. Ha túl száraznak érezzük a ragut, pár korty vizet lehet alá önteni.



180 c-on fél óra alatt készre sütöm. Hagyom egy kicsit pihenni, majd tálalom. Laktató egytál étel, és jól lehet variálni.

Készíthetjük marha húsbol is, vagy pulykából, bár az egy kicsit szárazabb lesz. Mehet bele bab, párolt sárgarépa, cukkini, padlizsán, de készíthető húsmentes verzióban is. Lehet a ragu tejfölös-tejszínes, vagy paradicsomos.

Jó étvágyat hozzá.

Enchillada, lépésenként 1., a ragu

Ahogy lehült az idő odakint, kívánja a nép a tartalmas, melegséget adó ételeket. 
Sok családi kedvenc van, de az igazi nagybetüs KEDVENC az az enchillada (encshilláda). Ez a tex-mex étel, rengeteg verzióban szerepel nálunk, sőt már régebben egyszer postoltam is, de az akkori fotók nem igazán sikerültek jól, meg azóta csiszoltam is a receptet, ezért úgy gondoltam hogy újra felteszem lépésenként.

Elsőként a ragu készítését gépelem be, majd utána következik a tortilla tészta készítése, és a végén a betöltés illetve a készre sütés.



Jót tesz a ragunak ha egy nappal előbb elkészítjük, és összeérnek benne az ízek.

Hozzávalók 8 tekercshez (kb 6 főre):

1 kis fej vörös/fehér hagyma

2-3 gerezd fokhagyma

5 dkg füstölt szalonna

50 dkg darált sertés/marha hús

10 dkg főtt tarja vagy füstölt sonka

1 doboz mexikói zöldség keverék

4 ek főtt kukorica

2 ek mexikói fűszerkeverék (vagy 2 cs mexikoí  chillis bab alap, akkor a továbbiak nem kellenek)

1 tk fűszerpaprika

egy lehelletnyi chilli (opciós, ki mennyire szereti csípősen)

3-4 tk keményítő a besűrítéshez



Kevés zsiradékon a szalonnát kipirítom.


A hagymát üvegesre párolom, majd rá teszem a darált húst, és fehéredésig pirítom. Ha hús megpárolódott, jöhet rá a tarja, azt is lepírítom egy kicsit.



Megszórom a paprikával és a fűszerkeverékkel és fel engedem kb fél liter vízzel. (ha a chillis alapot választjuk akkor azt öntsük rá keverjük át és engedjük fel vízzel. További sűrítést már nem igényel)



A fűszerekkel és a paprikákkal összeforralom, majd bele öntöm a zöldség keveréket és a kukoricát.



Egy kis szárított fűszerpaprikát apróra vágok és rászórom, majd a kellő állagra sűrítem egy kis vízben feloldott keményítővel.



Beforralom a keményítővel, nem kell nagyon sűrűnek lennie, de ne is legyen nagyon híg. Ha kész tegyük félre érni.
Természetesen lehet frissen is készíteni, de az ízeknek jót tesz egy kis érés.

folyt. köv.

2008. november 18., kedd

Almás táska

A Sógoroméktól kapott alma hanyatlásnak indult, így a hasznosításáról kellett döntenem. Régóta terveztem az egyik multinál látott "kelt almás puffancs" kopírozását, így most szerét ejthettem.

A benne elrejtett alma tölteléket frissen készítettem, de a régebbi betétekkel ellentétben itt nem szerettem volna péppé főzni. Így amikor elérte az általam elképzelt párolási fokot, de még hersegett az alma, megkötöttem egy kis keményítővel. Nagyon jó lett az állaga, és a tésztát sem áztatta el.




Amikor a táska szót használom egy recept leírásában, mindig az a kép ugrik be, amikor a Besenyő családnál felordítanak: 

-Nesze Moargit, túrós táska!   és egy marék túrót csap egy retikülre:-)

Hát tessék az almás táska!



Alma töltelék (16 db párnácskához):

3-4 közepes alma, hámozva, kockázva

2 ek barna cukor

reszelt citromhéj, mézes fűszerkeverék

kandírozott narancs kocka (opciós)

3 tk keményítő 1 ek vízben feloldva

Az almát előkészítettem, egy kis vizen karamellizáltam a cukrot, majd ebben pároltam a gyümölcsöt. Állandóan kevergetve pároltam pár percet, ízesítettem, bele a narancs kocka és a citromhéj. A keményítőt feloldottam a vízben, és kevergetve besűrítettem a szószt. Félre tettem hűlni.



Tészta 16 db-hoz (ez nálunk a bukta tészta, de most ettem bele 20 dkg öregtésztát, amit aztán mikor formáztam a táskákat, akkor pedig kivettem, és eltettem a hűtőbe):

2 dkg só

6 dkg vaj

5 dkg cukor

2 egész tojás

3 dl tej

20 dkg öregtészta (elhagyható, de ha van nyugodtan használjuk)

1,5 dkg friss élesztő, vagy 7 gr szárított (ha nem teszünk öreg tésztát, akkor lehet hogy a friss élesztő lehet 2 dkg is.)

60 dkg liszt

a kenéséhez egy tojás és pár csipet cukor a szórásához



Érkezési sorrendben tettem a kenyérsütő üstjébe, az élesztőnek csináltam a liszbe egy kis krátert, le a folyadékig, és abba tettem bele, majd rá még liszt. Tészta programon indítottam.



Kivettem 20 dkg tésztát a hűtőbe, a maradék tésztát ketté vettem. Kinyújtottam jó vékonyra, a felét felosztottam 8 kockára, a felvert tojással kijelöltem a határokat, és oda púpoztam a tölteléket. Vissza hajtottam rá a tészta másik felét, és lenyomkodtam egymásra. Elvágtam pizza vágóval a darabokat, és egyesével kinyomkodtam belőle a levegőt. Megböködtem villával a tetejét, és langyos helyen kelesztettem egy órácskát.

Megkentem a tetejét tojással, megszórtam egy kis cukorral, dekorációként. 175 c-on, sütöttem 20-25 percet, majd rácson hagytam kihűlni.



Nagyon finom lett, és laktató, így az Aprónép is tudott másnap reggel vinni belőle.

2008. november 16., vasárnap

Juhtúrós pogácsa átalkítva

Egy régebbi verzió új átdolgozása, a vendégek fogadására. Így utólag elismerem, jobban sikerült mint az elődje. Készíthető sima túróval is, de kapható olyan juhtúró/bryndza a boltokban (én most az aldiban vettem) aminek az íze nem annyira domináns.



Alkatrészek:

25 dkg puha margarin, 

25 dkg Bryndza/juhtúró, 

75-85 dkg liszt, (sok múlik a túró zsírtartalmától, ezért nem tudok pontos mennyiséget)

1 tojás, 

10 dkg krémsajt

10-15 dkg reszelt trappista sajt, 

25 dkg tejföl, 

1,5 dkg friss élesztő, vagy 7 g szárított

1 dl langyos tej, 

1 tk cukor.



A tipikus nyugtalan kelt tészta, amit folyamatosan figyelni kell, és korrigálni a liszt mennyiséget. Az álványos robotgéppel készítettem, nem mertem a kenyérsütőben csinálni.

Az élesztőt a tejben a cukorral felfuttattam. A tojást a margarinnal, a juhtúróval, a tejföllel és a krémsajttal kikevertem. Raktam kb 10 dkg reszelt sajtot, sóztam(vigyázat a juhtúró sós!),  majd a liszt folyamatos adagolásával dagasztottam a tésztát. Ne legyen kemény a tészta, de nem is legyen folyós.

Lefóliázva éjszakára a hűtőbe tettem.

Másnap átdagasztottam kézzel, három részre osztottam. Kinyújtottam, kiszaggatttam, majd egyesével az ujjaim között meggörgettem, hogy szépen felfelé nőljön, ne oldalra. 
Hagytam pihenni fél órát, majd egy felvert tojással megkentem és megszórtam reszelt sajttal. Előmelegített sütőben 170-180 c-on, 15-18 perc alatt szép pirosra sütötttem.


2008. november 15., szombat

Márványtorta camparival

A novemberi(és októberi) szülinapos dömpingekről már többször írtam. Elmúlt egy év, és ismét ünnepeltünk. A héten van Cicaanya, TittyBaba és az Anyósom szülinapja, valamint mentorom-barátomé, JancsiBácsi-é is.

Ma tartottuk a családi ebédet (post késöbb), és ezt a tortát készítettük at ünnepelteknek. Kicsit bonyolultnak tűnt, de a végeredmény mindenért kárpótolt bennünket. 

Narancs és campari rajongók figyelem!!




Hozzávalók 24 cm-es tortakerethez:

Tészta:

15 dkg vaj

15 dkg cukor

1 cs vaníliás cukor

4 tojás

15 dkg liszt

3 dkg keserű kakaópor

1 tk sütőpor

1 tk szódabikarbóna

Krém:

50 dkg túró

11 dkg cukor

5 ek/50 ml frissen facsart narancslé (kb 1 egész nagyobb spanyol narancs szűrt leve)

1/2 citrom leve

1 tasak zselatin (kék, horváthrozis)

1,25 dl campari

4 szép narancs



Készítés:

tészta:

A vajat a cukrokkal habosra keverjük, majd egyenként keverjük bele a tojásokat. A lisztet kikeverjük a kakaó porral, a sütőporral és a szódabikarbónával, és ezt a vajas-tojásos keverékbe forgatjuk. Sütőpapírral kibélelt tortaformában, 180 c-on, kb. 30 perc alatt megsütjük, majd rácson kihűtjük.



Krém:

A túrót kikeverjük 7,5 dkg cukorral, a citrom és narancs lével. A zselatint egy kis vízben feloldjuk, és ha kihült, akkor a felét a túróhoz keverjük. A tejszint kemény habbá verjük, majd felével a túrót lazítjuk. Tegyünk a kihült tészta köré torta gyűrűt. A  narancsot óvatosan kifilézzük, a szebb szeletekből tegyünk félre 8-10 gerezdet, a többit fektessük el a tésztán. Terítsük el rajta a túró krémet.



A maradék cukrot kikeverjük a camparival, a zselatin másik felével, és ezt belekeverjük a habba. Ezt a túróra kenjük, és egy villával/spatulával márványosra mintázzuk. Ha van kedvünk, akkor egy kis camparis krémmel, habzsákkal is dekorálhatjuk.

A félretett gerezdekkel és a narancs héjából készített díszekkel szépíthetjük.


Felvágás elött legelább 2 órát hideg helyen dermesszük.

Inspiráció és alapötlet: rezeptwiese.de/tigerlilly63

2008. november 11., kedd

Kolbászos-zöldséges paella (lépésenként)

Paella (páéjja), spanyol egytál étel, az eredetit friss tengeri finomságokkal készítik, de a friss hozzávalók beszerzése bonyolult, ez egy magyaros átirata lett. Ami szükséges hozzá, az legalább 5-6 féle alapanyag, ebből lehetőleg 3-4 hús legyen. Bármilyen összeillő dolgokkal készíthetjük, az nagyon fontos, hogy a puhulási sorrendet előre határozzuk meg. Először mindig azok kerüljenek bele, aminek a legtöbb főzési idő kell, és innen menjünk visszafele a legkevesebb időt igénylőig.




Hozzávalók (kb. 6 főre):

 

10 dkg füstölt szalonna

2 EK (liba) zsír

1 fej (lila) hagyma

3-4 gerezd duci fokhagyma

2 ek mediterrán sült paradicsom

40 dkg rizs

6 dl felöntő lé (alaplé, húslé kockából, víz)

1,5 dl száraz fehérbor

 

10 dkg lecsó kolbász

10 dkg pápai páros (debreceni)

10 dkg sonkás páros

10 dkg húsos császár szalonna

2 db tv paprika

2 db paradicsom

2 kis cukkini

 

Só, bors, petrezselyem zöldje

És ami fontos: egy nagyméretű, lefedhető, magas peremes serpenyő (vagy nagy lábos)




A zsiradékot közepes hőfokon megolvasztom, rá a nagyobb kockára vágott szalonnát, az a cél, hogy ne száradjon ki, csak a zsiradék olvadjon ki belőle



Jól átkeverem, és erre teszem az apróra vágott hagymát, és üvegesre pirítom. Ráöntöm a rizst és alaposan lepirítom,


majd felöntöm a borral, és addig párolom kevergetve, míg a bort teljesen felissza. Közben ráteszem a fokhagymát és a szalonna bőrkéjét, amit nagy darabokban hagytam, így a végén könnyen ki lehet venni.



Ha a bort felitta, akkor jöhet bele a darabolt paprika,  


 és a paradicsom, de közben kevergetem, nehogy leégjen.



Felöntöm az alap lével, sózom, borsozom 



és lefedem, így párolom 5-6 percet.



 Közben a cukkinit és a húsokat felkockázom. A cukkinit bele rakom, átkeverem, és ismét párolom pár percet.



Jöhetnek a kolbászok, ekkor már kezdi az összes folyadékot elnyelni a rizs. Megkóstolom, ha kell, utána ízesítek, és a riszt is megnézem. 


Ha még nagyon kemény, tehát nem lehet elharapni, akkor még adok hozzá egy kis folyadékot, átkeverem, és lefedve párolom még 6-7 percet. Jöhetnek bele a fehér húsok (sonkás páros és a szalonna), átkeverem és összepárolom.


Még egy ellenőrző kóstolás, ha kell, korrigáljunk, ha jó, akkor tálaljunk.

Elkészítési ideje kb. 35-40 perc, de sok múlik a rizs minőségén, és a húsok víztartalmán is. Mindenképpen kóstoljunk, inkább többször, és ha kell, pótoljunk folyadékot, a végeredmény meg fogja hálálni.




LinkWithin

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin