2011. február 28., hétfő

Rántott, csokoládés palacsinta

Kitty hozta ezt az elsőre hátborzongatónak tűnő desszert ötletet. nap mint nap látja egy gyorsétterem plakátján, és szerette volna kipróbálni. Megtörtént.
Nyilván elsőre meghökkentő a desszert, de higgyék el nekem, nagyon finom. Bár egy kicsit becsapjuk a szemünket, mert a bundázott külsőnél automatikusan a sós ízt várjuk. Érdemes kipróbálni, nagyon finom, egy tartalmas gyümölcsleves után akár főétel is lehet. 



Tölteléknek én a kedvenc Vla-t (ejtsd: fla, holland puding), de ha valaki nem szeretne vele vesződni, akkor két zacskó pudingport készítsen el egy adaghoz számított tejjel. Érdemes a tölteléket pár órával előbb elkészíteni, és alaposan kihűteni.

Hozzávalók:

-          -16 db palacsinta

Ét csokis vla (fla)a töltelék:

-          - 0,5 l tej
- 8 dkg burgonyakeményítő
- 5 dkg porcukor (vagy Xukor/nyírfacukor)
- 1 tk vanília kivonat
- 4-5 ek keserű kakaó por (min.18%-os)

Panírozáshoz:

-          finomra darált zsemlemorzsa
-          liszt
-          tojás

A sütéshez olaj.

Készítsük el a tölteléket először. A tejből 1,5 dl-t félre teszek, a többit felforralom. A keményítőt a cukorral, és a kakaóporral elkeverem, majd a félretett tejjel kikeverem csomómentesre. Lassan csurgatva hozzá adom a meleg tejet, és folyamatosan keverem. Közepes lángra teszem, és kevergetve felforralom. 



Egy tálcát kibélelek háztartási fóliával, akkorát, hogy a töltelék kb. 1,5 cm-es legyen (az általunk használt tálca, 30x20 cm-es). Ebbe bele simítjuk a krémet és hagyjuk megdermedni.
Közben süssük meg a palacsintát a megszokott módon. A megdermedt krémet vágjuk fel 16 egyforma darabra és töltsük be a tésztát. A palacsintát hajtsuk úgy, mint a borítékot. Panírozzuk be óvatosan, érdemes kétszer, mint ahogy a sajtot szoktuk. 



Sütéskor a azt a felét tegyük az olajba először, ahol a hajtott vége van, így azt rögzítjük és fordítás közben nem tud szétnyílni. Nem kell sokáig sütni, csak épp annyira hogy a panír megpiruljon. Tálaláskor adjunk hozzá meggybefőttet.

Jó étvágyat hozzá!

Max

2011. február 26., szombat

Gyros tál by Max

Egy kis tavaszvárás. Gyros tál, ahogy én gondolom. Sok zöldséggel, burgonyával és pácolt pulykahússal, mellé természetesen pita is dukál. A zöldséget különösen nem taglalom, saláta, sárgarépa, uborka, paprika, paradicsom és hagyma vékony csíkokra vágva illetve tépve. A burgonya sütőben süthető hasábburgonya, ha lehet akkor kerülöm az olajban sült változatot. Az öntet joghurt egy kis olívaolajjal és paprika krémmel kikeverve. A pita receptem már régi, de nagyon bejött, és mindig jól sikerül.


Ami viszont lényeges az a hús. Pulykamell, sómentes (hal-szárnyas) fűszerkeverékbe lett egy napra bepácolva. A keverékemben van egy kicsi kis kurkuma, ami a sütéskor szép színt ad a húsnak. Alaposan megmosom a pulyka mellet, és felkockázom. Megszórom a fűszerkeverékkel, és egy zárható fedeles edénybe a hűtőben érlelem legalább egy napot.


Másnap a sütés előtt legalább egy órával (lehet 1,5 is) kiveszem a hidegről, hogy melegedjen fel a hús. Ez azért fontos, mert ha hidegen teszem a serpenyőbe, akkor nem sülni fog, hanem párolódni. Így viszont szépen meg lehet sütni, és kívül ropogós lesz, de belül puha és omlós marad. Itt kap szerepet a só mentes fűszerkeverék, mert nem vonja el a hús nedvesség tartalmát.  


Kevéske olajon, egy méretes, jól felmelegített serpenyőben megsütöm a húst. Fontos még, hogy egyszerre csak annyit tegyünk a serpenyőbe, amennyi kényelmesen elférjen, így nem hűti nagyon le a serpenyőt és keverni is könnyebb. Közben a zöldségeket összevágom, és az öntetet is kikeverem. Ízlésesen elrendezzük egy tányéron. A színek, a zöldség frissessége megidézi a közelgő tavaszt.

Jó étvágyat!

Max

2011. február 24., csütörtök

Só mentes pácolás és fűszerezés

Szeretnénk ha a bepácolt húsunk nem száradna ki? Vagy ha ízesítünk, fűszerezünk azok
csak annyira legyenek sósak, mint mi akarjuk. Észrevettük már, hogy bizonyos ételízesítők,
fűszerkeverékek használatánál, hogy kóstolgatjuk az ételt, úgy érezzük még kellene só, és
aztán egyszerre sós lesz?



Az elmúlt napokban többször is szembesültem a só, a sózás és az ízesítés problémáival.
Megkaptam én is azt a sóról és az annak tartalmát elemező levelet, de megkaptam azt
az állásfoglalást is, amit az OÉTI bocsátott a konyhasóról és annak használatáról.



Több alkalommal is főztem nagy tapasztalattal rendelkező, napi háztartást vezető hölgyek körében,
és sokat beszélgettünk a sóról, és a só tartalmú ételízesítőkről. Szinte mindenki használja az
adriai levegőn érlelt (vagy a játszótereket támogató társát) ételízesítőt, aminek köztudottan
magas a sótartalma.



Szinte minden fűszerkeverék tartalmaz (nem is kis mennyiségben) sót.
Ezzel nincs is gond, hiszen kell a sótartalom, egyrészt az (is) tartósítja a fűszerkeveréket vagy
ételízesítőt. De az viszont már nem mindegy, hogy milyen sót tartalmaz, vagy esetleg milyen
íz fokozót (pl. nátrium-gutamát, amit „kínai só”-ként is emlegetnek) használnak.

Folytatása a: Max Gastro oldalán

2011. február 22., kedd

Mont Vully tejszínes süteménye

Mont Vully Svájc egyik csodás helye. Az Alpok és a Jura hegység lábánál, három tó partján található hegy, tele szőlőültetvényekkel és sajtok érlelésére alkalmas barlangokkal. Ezen a csodás helyen található hotel, nagyhírű konyhájáról származik ez az egyszer, ám mégis remek desszert. Tejes-tojásos kelt tészta alap, rajta sült tejszínes krém, megszórva (ízesített) cukorral. Egyszerűségében rejlik nagysága, szokták mondani, és erre a receptre ez teljesen igaz. Elképzelem, hogy a hotel teraszán kávézó vagy éppen forró csokoládét fogyasztó úri hölgyek, majszolják ezt a könnyű kelt tésztát, és közben kibeszélik a környék történéseit. Idilli, századvégi hangulat, jelezve a polgári jólétet és nyugalmat.


Hozzávalók, egy 26 cm-es, kapcsos tortaformához:

-          50 dkg liszt
-          25 dkg tej
-          1 tojás
-          1 kk. só
-          2 dkg élesztő
-     1 kk Kelt tészta ízesítő kivonat (elhagyható, vagy vanília kivonattal helyettesíthető)
-          5 dkg puha vaj

Mázhoz:

-          1 dl tejszín
-          1 tojás
-          1 TK porcukor

Szóráshoz:
-          6 dkg durva szemű cukor (Sweet Vic és narancsos cukor keveréke)




A tejet meglangyosítjuk, a vajat meglágyítjuk benne, és hozzá adjuk a tojást. A lisztet kétszer átszitáljuk, a sót belekeverjük. A tojásos vajas tejet az élesztővel együtt a liszthez adjuk és puha, lágy rugalmas tésztát dagasztunk. A formát kivajazzuk, és a tésztát abban nyújtjuk ki, úgy hogy közben újjal egy kis peremet készítünk neki. Letakarva, kelesztjük 35-40 percet. 



Böködjük meg az ujjunk hegyével a tésztát. Keverjük ki a tejszínt, a tojást és a cukrot, majd óvatosan csurgassuk rá a tésztára, kb. a két harmadát. Szórjuk rá a cukor szintén két armadát, majd tegyük be a formát az előmelegített sütőbe, és a maradék tejszínt ott öntsük rá, és szórjuk meg a cukor maradékával. Süssük 180 C-on, kb. 30-35 perc alatt szép arany sárgára.
Sütés után vegyük ki a formából és rácson hagyjuk kihűlni. Frissen, langyosan a legfinomabb.
(Forrás: a Miele nemzetközi szakácskönyve)

Jó étvágyat hozzá!

Max

2011. február 20., vasárnap

Rozsos-magos kovászolt zsemlék

Kovászolt rozsos tészta négy magos keverékkel. 12 órás lassú kovásszal készült. Reggel összekészített kovász, este felhasználva a tészta készítéséhez. nagyon jó lesz a tésztája, igazi "tépkedős" zsemle. A rozslisztet kicserélhetjük Graham lisztre, tönköly búza lisztre vagy ezek keverékére. Érdemes kísérletezni annak aki szereti a rozsos pékárukat.



 Hozzávalók 8 db zsemléhez:

Kovászhoz:

- 18 dkg rozsliszt (világos, teljes kiőrlésű)
- 9 dkg rétes liszt
- 30 dkg langyos víz
- 5 g friss élesztő

Egy fedeles tálba (vagy a kenyérsütő üstjében) összekeverem, és lefedve hagyom dolgozni, legalább 12 órát, de lehet akár 16-18 óra is.


A várakozási idő után hozzá dolgozok még:

- 35 dkg sima lisztet
- 10 dkg rozslisztet
- 23 dkg langyos vizet
- 1 evőkanál (szőlőmag/növényi) olajat
- 5-8 g friss élesztőt
- 2 csapott teáskanál sót
- 1-1 evőkanál lenmagot és szezámmagot
- 1-1 evőkanál durvára aprított tök és napraforgó magot

Rugalmas tésztává dolgozom és letakarva hagyom kelni 35-45 percet.



A megkelt tésztát nyolc részre osztom, gombóc alakra formázom, és letakarva kelesztem még 30 percet. Közben bemelegítem a sütőt 200 C-ra. Vizes kézzel megsimogatom a zsemléket, éles késsel (borotva penge) bevágom és a meleg sütőbe teszem. 10 perc után visszább veszem a hőfokot 180 C-ra, és úgy sütöm a zsemléket még 30 percet. Közben egyszer kiveszem, és lespriccelem a tésztát.

Amikor megsült, kiveszem, lespriccelem és rácson hagyom kihűlni. Vajjal megkenve langyosan, életveszélyes!

Jó étvágyat hozzá!

Max

2011. február 17., csütörtök

Hot-dog kifli

Hot-dog kifli

Puha foszlós bélzet, kiválóan alkalmas arra, hogy beletöltsünk egy virslit. Régebbi kefires kiflim átdolgozott verziója, hasonlítva Limara joghurtos verziójára (itt nagyon jó fázis fotók találhatóak a formázásról). 



Egyszerűség kedvéért szúrjuk fel egy fakanál nyelével, tegyünk bele mártást és egy jó minőségű főtt virslit. Könnyen elkészíthető recept, akár kezdő házi pékeknek is bátran ajánlom.



Hozzávalók 12 db-hoz:

-          14 dkg kefir/joghurt
-          20 dkg 2,8 %-os tej
-          1 tojás
-          1 EK olaj
-          2 TK só
-          1 TK cukor
-          2,5-3 dkg élesztő
-          2 EK burgonyapehely (elhagyható)
-          15 dkg rétes liszt
-          35 dkg sima liszt
-          1 TK sikér (elhagyható)

A kenéséhez:

-          1 közepes tojás sárgája
-          1-2 EK tej 

Fontos hogy minden alapanyag, kivéve az élesztőt, szoba-hőmérsékletű legyen. Készítsük ki legalább 1 órával korábban, hogy fel tudjanak melegedni.



Rugalmas tésztát dagasztunk, letakarva, meleg helyen kelesszük a duplájára (40-50 perc). Óvatosan vágjuk 6 egyforma részre, és egyesével nyújtsuk ki négyzet alakúra. Az egyik sarkánál kezdve, átlósan haladva tekerjük fel. A hengert vágjuk ketté, és úgy kelesztjük tovább 25-30 percig. 



Kenjük le a tojás és tej keverékével, majd előmelegített sütőben, 180 C-on süssük 18-22 percet.

Jó étvágyat hozzá!

Max

2011. február 13., vasárnap

Tortilla készítése

Az úgy volt hogy...
Tényleg úgy kezdődik mint egy igazi mese. Enchilladat kellett készítenem, és bárhogy kerestem, nem találtam a legjobban bevált tortilla receptemet. Találtam régebbieket, de azt amiben már sikerült az arányokat kitapasztalnom, azt sehol nem leltem.



Már teljesen feladtam a reményt, amikor az egyik szakácskönyv első lapjai közül kipottyant a cetli. Persze jellemzően már mást kerestem, mikor előkerült, de így legalább most rögzítem.

Hozzávalók 8 darabhoz:

- 7,5 dkg kukorica liszt
- 10 dkg rétes liszt
- 17,5 dkg sima liszt
- 1 ek olíva olaj
- 17, 5 dkg langyos víz
- 1 kk só



Puha rugalmas tésztát gyúrunk az alapanyagokból, és félre tesszük pihenni legalább 40-50 percet. Ez idő alatt a sikér szálak megnyúlnak, könnyebb lesz majd nyújtani a tésztát.



Vegyük 8 egyforma darabra, és alaposan lisztezett lapon nyújtsuk ki jó vékonyra. Egy tapadás mentes palacsinta sütőt melegítsünk fel kis lángon, és abban süssük meg óvatosan.



Kb. 2-3 perc alatt megsül az első oldala, utána fordítsunk, és a másik felének már elég 2 perc is. Közben nyújtsuk ki a következőt. Ajánlom hogy minden második után töröljük ki a serpenyőt, mert hamar leég a liszt.



Tölthetjük, tekerhetjük vagy csak tépjük és mártogassuk.

Jó étvágyat hozzá!

Max

2011. február 10., csütörtök

Lahmacun (szíriai pizza)


Lahmacun, a szíriai (török) pizza. Én is megkaptam azt a linket, amit Chef Viki már fel is dolgozott. Mikor olvasgattam, eszembe jutott, hogy ilyet mi már ettünk, Törökországban. Már akkor megtetszett, de feledésbe merült. Most mikor ettük, nosztalgiáztunk egy kicsit.



Jelentése vékony tészta hússal. Egy vékony tészta lepény, amin egy darált húsos ragu, ez gyakran marhából vagy borjúból készül. Paradicsommal, paprikával és petrezselyem zöldjével. Tálaláskor meglocsolják citromlével, és néha joghurttal is megkenik. Adják magában vagy zöldségekkel és salátákkal. 



Tájegységek szerint eltérő, hogy a ragu az előfőzött vagy nyersen kerül a tésztára. Abban viszont megegyeznek, hogy a ragunak minél szárazabbnak kell lennie, hogy ne áztassa el a vékony tésztát.



Én most egy kicsit csaltam a ragunál, mert csabai sütőkolbászt használtam, ami adott egy ízesített alapot. Sütni pedig serpenyőben sütöttem a gázon, a jól bevált sütési módszerrel.

Hozzávalók 8 db-hoz:
-          40 dkg liszt
-          26 dkg langyos víz
-          14 g friss élesztő
-          1 TK só
-          1 TK cukor

Feltéthez:
-          20 dkg darált hús (sütőkolbász, héjától megfosztva)
-          3 EK paradicsompüré (sűrített paradicsom)
-          1 paradicsom
-          1 kápia paprika
-          2 kisebb hagyma
-          2-3 gerezd fokhagyma
-          Só, bors



A feltétet előző este elkészítettem, hogy alaposan összeérjenek az ízek. A húst egy kicsit még apróbbra vágtam, mint a gyári darált állaga. A hagymát, a fokhagymát apró kockákra vágtam. A paprikát kicsumáztam, és a fehér részeket is kivágtam belőle, majd jó apróra felkockáztam. Egy jól záródó edényben kikevertem a húst, a hagymákat és a paprikát. Sóztam borsoztam, és hozzáadtam a paradicsom pürét is. A paradicsomnak kivágtam a belsejét, és meghámoztam, majd apró kockákra vágtam és a keverékhez adtam. Jól kikevertem, korrigáltam az ízesítést, majd lefedve a hűtőbe tettem éjszakára.



Másnap a lisztből, vízből, élesztőből a sóval és cukorral egy rugalmas tésztát dagasztottam, amit lefedve kelesztettem 40 percet. Óvatosan átgyúrtam, és nyolc egyforma részre osztottam. Egyesével kinyújtottam 22-24 cm-es lapocskának, és megkentem a ragu egy nyolcad részével. A szélétől elhagyok egy centi széles részt, és egyenletesen megkenem, lehetőleg jó vékonyan a raguval. Felmelegítem a fedeles sütőedényt (lehetőleg tapadásmentes legyen, jól záródó tetővel). Kis lángon megsütjük kb. 8-9 perc alatt. A tetőt tegyük rá sütés közben, így lesz akkora hő az edényben, hogy megsül a feltét.


Tálaláskor szórjuk meg petrezselyem zöldjével.

Jó étvágyat hozzá!

Max

2011. február 8., kedd

Tyúkláb fánk


Különleges fánk. Kevés élesztővel, viszonylag hamar elkészíthető, és az alakja miatt biztosan az asztal dísze lesz. Egy finom fanyar lekvárral igazi csemege. A formázáshoz segítség Limara bejegyzésében található. Egyszerű de nagyon finom és mutatós, kezdő háziasszonyoknak is bátran ajánlom!



Hozzávalók:
-          4 kisebb, egész tojás
-          18 dkg tejföl
-          1 csipet só
-          1 EK porcukor
-          50 dkg liszt
-          1 dkg élesztő



Rugalmas tésztát dagasztunk a hozzávalókból. Függ a liszt mennyisége a tojások méretétől, és a tejföl víztartalmától, nekem kellet egy evőkanálnyi liszt még, készítsünk a kezünk ügyébe az ún. mankó lisztet. Nagyon jó állagú tésztát kapunk, nem ragad. Letakarva pihentessük egy fél órát. Hat részre osztjuk, és ujjnyi vastag rudakat sodrunk belőle. Ezeket vágjuk 7-8 cm-es darabokra. Vágjuk be az egyik végét a feléig, majd a másik oldalról is, de előtte fordítsunk rajta 90 fokot (mintha kovászos uborkát vágnánk be). A két vágást fordítsuk ki egymással szemben, így kapjuk meg a kereszt alakot. Pihentessük még 10-15 percet, majd közepesen meleg olajban süssük ki. Első felét 2-3 percig, ekkor fedjük le az edényt, majd fordítsuk meg a tésztát és már fedő nélkül süssük meg a másik oldalát is.



A felesleges olajat itassuk le róla. Lekvárral és porcukorral tálaljuk.
Jó étvágyat hozzá!

Max

2011. február 6., vasárnap

Sopa de cebolla a la mexicana (Mexikói hagymaleves)

Paradicsomos, mexikói hagymaleves. A Tex-Mex konyha jellemző ízeit hordozó, paradicsommal készített laktató leves. Készítik tojással vagy anélkül, ez tájegységenként változó.



Én inkább a tojásos, laktató, tartalmas téli levest készítem szívesen. A tojásos verziót inkább a Texas-i konyhára jellemző, az államokban található éttermek kínálatában találjuk meg.
Mivel ilyenkor nagyon nem találunk jó ízű paradicsomot, ezért egy paradicsomot, és sűrített paradicsomot használtam. Ha olyankor készítjük, mikor van zamatos, ízes paradicsomunk, akkor a sűrített paradicsom helyett számoljunk 2-3 nagyobb paradicsomot.

Hozzávalók:

- 3 nagy fej vöröshagyma
- 2-3 db újhagyma, vagy egy fél póréhagyma
- 2-3 gerezd fokhagyma
- 1 paradicsom
- 2-3 ek sűrített paradicsom
- 7 dl alaplé
- 4 db tojás
- olívaolaj, só, bors, mexikói fűszer
- petrezselyem zöldje


Gyenge tűzön, kevés olajon a vékonyra vágott vörös és újhagymát üvegesre pirítjuk. Közben a paradicsomot meghámozzuk és felkockázzuk. Hozzá adjuk a hagymás alaphoz, és pár percet pirítjuk, majd felöntjük az alaplével. Sózzuk, borsozzuk, adjuk hozzá a vékony szeletekre vágott fokhagymát és ízesítjük a fűszerkeverékkel. Fedő alatt, kis energián addig főzzük, míg a hagyma megpuhul. Ekkor egyesével adjuk hozzá a tojást, és főzzük még 4-5 percet.


Tálaláskor szórjuk meg vágott petrezselyem zöldjével. Adjunk hozzá reszelt sajttal megszórt pirítóst.

Jó étvágyat hozzá!

Max

2011. február 4., péntek

Pizza tekercs/ Farcita

Pizza Farcita, avagy a pizza tekercs, amit nálunk felszelve, pizza golyó néven forgalmaznak. A rúd formában való készítése inkább az amerikai (egyetemi) szendvicsbárokra, pizzériákra és sörözőkre jellemző. Könnyebb enni, és az elviteles ételnek is egyszerűbb a csomagolása miatt.



Általában a hosszúságra meghatározott szendvicset ezer fajta töltelékkel vásárolhatjuk meg. Vékony, ropogós burokban található, nem folyós töltelék, vigyázva arra, hogy ne ázzon el a tészta. Erre is érvényes, hogy a kevesebb az több. Minimális töltelékkel is csodás szendvics készíthető. Én most csak sajttal, paradicsomszósszal és sonkával töltöttem.

Hozzávalók, 4 db, kb. 30 cm-es rúdhoz:

- 32 dkg liszt
- 1 tk só
- 1 tk cukor
- 16 dkg víz
- 3 ek olívaolaj
- 1 dkg friss élesztő vagy 2 mk szárított

Tölteléknek:

- 10-15 dkg sonka
- 2-3 ek paradicsom püré (pizza krém)
- 20-25 dkg félkemény, reszelt sajt
- só, bors, bazsalikom és olívaolaj

Lágy, rugalmas tésztát dagasztunk, a tésztát vékonyan megkenjük olajjal és lefedve kelesztjük 35-40 percet. Kevés liszttel megszórt nyújtólapon vegyük négy részre, majd egyesével nyújtsuk jó vékonyra a tésztát. A tészta csík közepére tegyünk reszelt sajtot, paradicsom krémet, pici sót és borsot, bazsalikomot és a tetejére szintén sajtot. A két végét kicsit vissza hajtva, a két oldalát pedig egymásra hajtva, így alkotva egy tekercset. Fordítsuk meg úgy, hogy a hajtások legyenek alul, tegyük egy sütőpapírral bélelt tepsire. A tetejét böködjük meg villával, és kenjük meg vékonyan olajjal.



Előmelegített sütőben, 200-220 C-on, süssük szép pirosra.

Jó étvágyat hozzá!

Max

2011. február 1., kedd

Sült csokoládé pudingos torta


Omlós linzer tészta alapon, egy sült csupa csokis puding töltelék. Egyszerű torta, ami méltó befejezése egy finom ebédnek vagy vacsorának. Igazából ez már elő Valentin napi recept, telis tele finom csokoládéval és boldogsághormonnal.



Hozzávalók:

Tészta:
-          15 dkg liszt
-          Fél teáskanál szódabikarbóna
-          5 dkg cukor
-          Pár csepp vanília kivonat vagy egy tasak vaníliás cukor
-          Egy csipet só
-          1 tojásfehérje
-          10 dkg vaj

Töltelék:

-          15 dkg kakaó krém vagy mogyoró krém
-          5 dkg jó minőségű, legalább 70%-os étcsokoládé
-          1 dl tejszín
-          2 dl tej
-          2 tojás

A tésztát gyors mozdulatokkal összegyúrjuk, erre nagyon jó egy késes robotgép. Gyúrjuk össze és fóliába csomagolva tegyük be a hűtőbe.



Nyújtsuk ki a tészta 2/3-át kerekre, és tegyük egy kivajazott sütőforma aljába. A maradék tésztából sodorjunk hurkákat, és azzal formázzunk a tésztának peremet. Tegyük vissza a tésztát a hűtőbe, míg elkészítjük a tölteléket.
A tejet és tejszínt melegítsük fel, a csokit daraboljuk fel. Keverjük össze a kakaókrémet és a csokit, majd öntsük le a meleg tejes tejszínnel. Keverjük addig, míg felolvadnak a csoki darabkák. A tojásokat verjük fel és adjuk a csokis keverékhez. A sütőt melegítsük elő 180 C-ra. Öntsük a csokis tölteléket a tésztára, vegyük vissza a sütőt 170 C-ra, és süssük 35-40 percet a tortát. Ha a torta közepe már nem folyik, csak remeg, akkor már jó a süteményünk.



Vegyük a sütőből a tortát, és válasszuk el a formától, majd rácsra téve hagyjuk kihűlni.

Jó étvágyat hozzá!

Max

LinkWithin

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin