Graffyka, a festék nem jön le a sörösdobozról, semmi nem károsítja azt a gyönyörű jószágot, csak jó alaposan el kell mosni a dobozt. Már régóta gondolkozom hogy mivel lehetne helyettesíteni, de nem igazán sikeredik. Csináltunk mi annak idején kőgránit csirkesütőt, de ezt a párolós módszert nem lehet vele megoldani.
D.Gabi, köszike a dicséretet, hidd el csak egy kis bátorság kell, no meg ösztönzés, és már csinálhatod a Saját receptet. Mi is úgy kezdtük hogy, átalakítottunk, megvariáltunk,és utána jöttek csak azok a bátor percek, amikor új dolgokat kreáltunk, bár talán már, azok is csak át alakítottak.
Kedves Morzsikák, köszönöm a bíztatást, és megcsináltam, hogy tudjatok regisztráció nélkül is megjegyzést írni. Szeretném, ha megfőztök valamit, akkor mondjátok el nyugodtan, mit tapasztaltatok, és hogy sikerült.
Elég a dumából és nézzük mit csinál ez a sok krumpli a vízben? Dödölle. Huh mennyiszer mondtuk a mondókát annak idején. Most megmennyire szeretjük. Dödölle, köret, de alkalmas egytál ételként is. Származását tekintve, valahol vas-zala megye határán, mi konkrétan göcseji dödölle néven ismerjük, és azt írja a szakirodalom, hogy tejfölös paradicsom salátával pompás nyári vacsora is lehet, de felséges csak simán tejföllel nyakon öntve.
Elkészítése izmos munka, jelen esetben úgy határoztuk meg az adagot hogy, másnapra is maradjon, és simán tejföllel fogjuk megenni ( még így is maradt belőle ).
Az alábbi receptet 4 főre méretezve adom meg:
1,2 kg burgonya ( új krumpliból nem lehet csinálni! ), kb 40 dkg liszt, só, 2 fej vöröshagyma kis kockára vágva, zsír vagy olaj ( vaj nem jó nagyon megég )
A hámozott kockára burgonyát sós vízben, annyiban hogy egy jó ujjnyira lepje el, megfőzzük puhára.
Levében összetörjük, és apránként adagolva keverjük bele a lisztet.
Közben a legkisebb energia menjen alatta, és közben folymatosan dagasszuk ( ez az én feladatom ), Kedvesem adagolja a lisztet. Addig kell keverni míg az összes lisztet elnyeli, és egy szaggatható kemény tésztát kapjunk, ami nem folyik le a kanálról.
Ha kész a massza, akkor egy kicsit még menjen alatta a takarék energia, kb. 5 percet, közben a zsiradékon kezdjünk a hagymából pirítani egy adagot.
Nagy galuskákat szaggatunk, és beleforgatjuk a pirított hagymás zsiradékba. Ha egy kicsit megpirult, egy sütőedénybe szedjük, majd folytatjuk a szaggatást. Ha elfogy a hagyma pirítsunk belőle új adagot, és addig ugyanígy, amíg el nem fogy a massza.
Ha kész, vagy megtelt az edény, akkor sütőben egy kicsit összesütjük, és már lehet is tálalni.
És hogy mit is ettünk ehhez a pompás körethez?
Sertés borda bakonyi módra.
Nem kell teljesen átsütni, mert a végén még összepároljuk a raguval.
Az elősütött husikat kivesszük a serpenyőböl, és vörös hagymát apróra vágunk, és lepirítjuk.
Apró darabokra vágott gombát teszünk rá, ebben az esetben a 6 szelet húshuz kb 40 dkg, pucolt fehér csiperke került.
Megpirítjuk a gombát, sózzuk, borsozzuk, és megszórjuk piros paprikával, és ne hogy leégjen a paprika, kis vízzel felöntöm.
Az elősütött husikat kivesszük a serpenyőböl, és vörös hagymát apróra vágunk, és lepirítjuk.
Apró darabokra vágott gombát teszünk rá, ebben az esetben a 6 szelet húshuz kb 40 dkg, pucolt fehér csiperke került.
Megpirítjuk a gombát, sózzuk, borsozzuk, és megszórjuk piros paprikával, és ne hogy leégjen a paprika, kis vízzel felöntöm.
1 megjegyzés:
Sikerült! Mármint hozzászólni. Köszönöm :-) Max, köszi, még sehol nem láttam a "bakonyi módra" leírását, én mindig lisztbe forgattam és úgy sütöttem meg kicsit a husit, és persze, nem olyan volt, mint kellett volna, meg saját kútfőből a ragut is másként csináltam, de fő, hogy a tiéd finomnak hangzik. :-)
Megjegyzés küldése